Allmän info kring uppstart

Hej och välkomna till ett nytt läsår!

En STOR förändring är att nords fritids har bytt lokal, vi huseras nu på vinkelgården. Det ligger mellan polishuset och gamla coop. Vi samlar barnen utanför huvudentren 13:45 och går gemensamt över vägen till vinkelgården. Denna veckan äter vi mellanmål i matsalen 14:00 och fr.o.m. måndag är tanken att vi äter mellanmålet på vinkelgården, detta pga säkerheten och trivseln.

/ Christina, Ted, Philip och Micke

4 reaktion på “Allmän info kring uppstart

 1. Elin

  Är morgon fritids också i vinkelgården för nord barnen och är det då samma öppettider som vanligt 06:00?

  Svara
  1. Nord, Ted Inläggsförfattare

   Morgonfritids för nordbarnen är på Emanuelgården, där öppnas det som vanligt 06:00.

   Svara

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *